O pražiarni

V prípade záujmu o veľkoobchodnú spoluprácu, ktorá prináša množstvo výhod, nás neváhajte kontaktovať pomocou kontaktného formulára alebo priamo na telefónnom čísle 0917 207 421.

STACOMB Coffee Consultants Company prináša na Slovensko celý rad profesionálnych služieb s cieľom komunikovať všetky atribúty súvisiace s kávou už viac ako 8 rokov. Vlajkovou loďou našej spoločnosti je pražiareň kávy Mlsnacava, ukrýta priamo v srdci Slovenska – v „Meste pod Urpínom“.

S našou pražiarňou je neodmysliteľne spojené špičkové technologické zázemie, ktoré spája rôznych svetových výrobcov, ktorých produkty a služby prináša na celé územie Slovenska. Školiace stredisko pre baristov, ktoré v roku 2021 rozširujeme o priestor na vzdelávanie aj v oblasti praženia kávy plánujeme sprístupniť aj širokej verejnosti. Sledujte nás aj na sociálnych sieťach a buďte súčasťou zmeny pohľadu na kávu! Mlsnacava je káva inak.

Výberová káva

Výberová káva predstavuje menej ako 10% celosvetovej produkcie káv. Ide o kávu najvyššej kvality, ktorá v sebe ukrýva rozmanité vône a chute. Snažíme sa ich pražiť svetlejšie, aby vynikli ich unikátne charakteristické vlastnosti, ktoré si so sebou prináša z farmy.

Výberové kávy nakupujeme najkratšou možnou cestou – čo najpriamejšie od farmárov. Pri pražení dbáme na ich delikátnosť a konzistenciu – tak aby káva nebola v žiadnom prípade ovplyvnená pražením natoľko, aby sa nezachovali jej špecifiká. Niektoré kávy v našej ponuke výberových káv pražíme na espresso, iné na filter. Informáciu o stupni praženia objavíte pri každej z nich.

Tradičné zmesi

V našej ponuke objavíte aj tradičnejšie espresso zmesi, ktoré vyvíjame spoločne s našimi priateľmi – pražiarmi, priamo na severe Talianska. Ide o dve unikátne zmesi, ktoré sú pražené mierne svetlejšie, ako je v tradičnej talianskej espresso kultúre zvykom. Konzervatívnejšie pražené kávy s jasným pôvodom sú pre nás cestou, ako predstaviť kvalitnejšiu kávu aj tradičným kávičkárom. Tých chceme touto cestou naučiť spoznávať aj iné chute a vône kávy, ktoré sú k nám vďaka lepšej praxi a vzdelaniu na farmách stále bližšie a bližšie.

Tento prístup nám pomáha prinášať výberovú kávu aj do menších miest a obcí nášho nádherného Slovenska, kde nepredpokladáte, že sa s ňou stretnete. Sme však tvrdohlaví a chceme, aby raz Slovensko pilo len a len výberovú kávu. Poďme spoločne na to.

Menu